Builder Bot اولین ربات مبتنی بر هوش مصنوعی متا

Builder Bot اولین ربات مبتنی بر هوش مصنوعی متا

ربات  Builder Bot اولین ربات مبتنی بر هوش مصنوعی متا است که برای محیط متاورس ساخته خواهد شد. این ربات به دستور کاربران می تواند با استفاده از دستور های صوتی محیط مجازی بسازد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فناوری جدید متا با هدف ایجاد محیط های همه جانبه معرفی شده است. ربات صوتی هوش مصنوعی متا به کاربران کمک می کند تا بتوانند در متاورس محیط مجازی خود را ایجاد کنند. زاکربرگ طی یک رویداد مجازی از نسخه اولیه این ربات با نام Builder Bot مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی کرد.

وی در مورد این ربات گفته است است: با استفاده از آن کاربر می تواند جهان خود را توصیف کند. همچنین طی یک نمونه آزمایشی، زاکربرگ با کمک همکار خود و با استفاده از دستور های صوتی صحنه هایی ساحلی را ایجاد کرد. سپس با این ربات مبتنی بر هوش مصنوعی امواج اقیانوس و مرغ‌های دریایی نیز با استفاده از جلوه های صوتی ساخته و به صحنه اضافه شدند. به گفته زاکربرگ این فناوری در مرحله اولیه قرار دارد و در صورت پیشرفت بیشتر امکان استفاده از صدای خود و اشتراک گذاری تجربیات با دیگران نیز به وجود خواهد آمد.

متا و کارمندان هوش مصنوعی این شرکت اکنون روی پروژه بزرگترین به نام  CAIRaokeکار می‌کنند که در واقع Builder Bot بخشی از آن محسوب می‌شود. این پروژه با هدف ایجاد هوش مصنوعی محاوره‌ای و ساخت جهان های مجازی فعالیت خود را آغاز کرد. به عقیده زاکربرگ این پروژه قرار است به عنوان آینده متا در نظر گرفته شود. تمام تلاش مدیرعامل متا نیز خارج شدن این شرکت از شبکه‌های اجتماعی و حرکت به سمت فناوری متاورس است. با وجود کاهش کاربران روزانه فعال فیسبوک، زاکربرگ عقیده دارد در آینده تجربیاتی مانند VR Horizon Worlds در متاورس تضمین رشد آینده این شرکت خواهند بود.