کوالکام تراشه های جدید خود را در تاریخ ۳۰ اردیبهشت معرفی می کند

کوالکام تراشه های جدید خود را در تاریخ ۳۰ اردیبهشت معرفی می کند

 کوالکام در رویداد جدید خود از تراشه های Snapdragon 7 Gen 1 و Snapdragon 8 Gen 1 Plus رونمایی خواهد کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کوالکام به طور رسمی از برگزاری رویداد Snapdragon Night در تاریخ ۳۰ اردیبهشت در چین خبر داد. هنوز جزئیات مربوط به این رویداد منتشر نشده است. اما احتمالاً این شرکت قصد دارد از دو تراشه جدید خانواده اسنپدراگون به نام های Snapdragon 7 Gen 1 و Snapdragon 8 Gen 1 Plus رونمایی کند.

تراشه Snapdragon 7 Gen 1 از سری ۷ کوالکام خواهد بود که نامگذاری جدیدی برای آن انجام شده است. این تراشه احتمالاً از هسته های Cortex A710 و Cortex A510 مربوط به شرکت ARM تشکیل شده است. همچنین پردازنده گرافیکی Adreno 662 در آن استفاده خواهد شد. اولین گوشی استفاده کننده از این تراش نیز اوپو Reno8 در تاریخ دوم خرداد معرفی می شود.

تراشه دیگر کوالکام به نام Snapdragon 8 Gen 1 Plus همان نسخه بهبود یافته تراشه Snapdragon 8 Gen 1 است که دارای معماری چهار نانومتری TSMC به جای سامسونگ در آن استفاده شده است. این تراشه نیز برای اولین بار توسط موتورولا در گوشی Edge X30 استفاده خواهد شد. این تراشه دارای یک هسته اصلی، سه هسته های میانی از نوع Cortex A710 و هسته های کم مصرف Cortex A510 تشکیل شده است.