کاربران استارلینک پس از افزایش قیمت سرویس های اینترنت آن را نوعی کلاهبرداری خواندند

کاربران استارلینک پس از افزایش قیمت سرویس های اینترنت آن را نوعی کلاهبرداری خواندند

ماه گذشته اسپیس ایکس قیمت تعرفه اینترنت ماهانه استارلینک و همچنین کیت های آن را افزایش داد. این موضوع باعث شد تا بسیاری از کاربران حتی کسانی که کیت های خود را پس از خرید دریافت نکرده بودند اعلام نارضایتی کنند. برخی از آنها نیز این اقدام اسپیس ایکس را نوعی کلاهبرداری دانستند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و به نقل از اینسایدر، یکی از مشتریان اینترنت استارلینک از کارولینای شمالی سال گذشته برای خرید کیت استارلینک مبلغ ۱۰۰ دلار پرداخت کرده بود. وی می گوید تاکنون کیت خود را دریافت نکرده و خبری از آن نشده است. این تنها یک مورد از کاربرانی است که هنوز کیت های سفارش داده شده را دریافت نکرده اند. با این وجود اسپیس ایسک قیمت تعرفه‌های خود را حتی برای چنین کاربرانی افزایش داده است.

یکی از مشتریان پس از افزایش قیمت درخواست بازپرداخت مبلغ سپرده خود را داشته که نه تنها آن را دریافت نکرده است بلکه در برقراری ارتباط با این شرکت نیز با مشکلاتی مواجه بود. وی می گوید شیوه غیر منصفانه این شرکت باعث شد احساس کنم استارلینک درین مورد کلاهبرداری کرده است. این در حالی است که پس از یک سال در اختیار داشتن پول من اکنون که به آن نیاز دارم برای دریافت آن نمی توانم اقدام کنم.

یکی از دلایل افزایش قیمت کیت استارلینک تورم اعلام شده است. این شرکت در ماه مارس اشتراک ماهانه را نیز از ۹۹ دلار به ۱۱۰ دلار افزایش داده بود. علاوه بر آن خدمات ضعیف این شرکت نیز باعث شکایت بسیاری از مشتریان شد.