پیاده‌روی فضایی را در زمین تجربه کنید!

پیاده‌روی فضایی را در زمین تجربه کنید!

تجربه یک پیاده‌روی فضایی برای بسیاری از افراد امری غیرممکن تلقی می‌شود. اما یک استودیوی فیلمسازی توانسته تصاویری سه بعدی از ایستگاه فضایی و محیط خارجی آن تهیه کند تا علاقه مندان بتوانند در زمین این پیاده روی را تجربه کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استودیوی فیلمسازی فولیکس و پاور یک فیلم ۳۶۰ درجه و سه بعدی از محیط بیرونی ایستگاه فضایی تهیه کرده که می‌تواند تماشای آن را بسیار هیجان انگیز کند. حتی در صورت داشتن توانایی مالی و سفر به فضا نیز امکان پیاده روی فضایی وجود ندارد و تنها می‌توان از درون فضاپیما محیط فضا را مشاهده کرد.

به همین دلیل این استودیو تلاش کرده با استفاده از یک دوربین واقعیت مجازی و اتصال آن به ربات کانادارم۲ تصاویری سه بعدی از محیط ایستگاه فضایی و اطراف آن ثبت کند. این ربات به عنوان بازی رباتیک ایستگاه فضایی در راهپیمایی ها برای جابجای اجسام مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین مورد نظر نیز به 9 حسگر از نوع 4k مجهز است که می تواند تصاویر سه بعدی با کیفیت 8K ثبت کند. دوربین استودیویی فلیکس و پاول در مقابل امواج فرابنفش، دمای شدید و برخورد شهاب سنگ ها نیز مقاوم خواهد بود.

محل قرار گیری این دوربین روی بازوی رباتیک است که در بیرون از ایستگاه فضایی قرار دارد. این پروژه که با همراهی ناسا انجام می گیرد برای اولین بار توانسته تصاویر سه بعدی و ۳۶۰ درجه از محیط بیرونی ایستگاه فضایی ثبت کند. پروژه مورد نظر که از سال ۲۰۱۵ تا کنون در حال انجام است می‌تواند برای کاربران این گونه فیلم ها بسیار هیجان انگیز باشد.