وزیر ارتباطات: پرتاب ماهواره های ایرانی در سال جدید انجام خواهد شد

وزیر ارتباطات: پرتاب ماهواره های ایرانی در سال جدید انجام خواهد شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد پرتاب ماهواره های ایرانی در سال جدید خبرهایی را منتشر کرده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، وزیر ارتباطات کشور با بیان اینکه در سال جدید خبر های خوبی در حوزه پرتاب ماهواره ها در کشور منتشر خواهد شد در خصوص برنامه‌های جدید و مصوبه شورای عالی فضای مجازی گفته است: آخرین مصوبات در این شورا مربوط به فناوری پرتاب ماهواره های ایرانی است که در سال ۱۴۰۱ تثبیت این فناوری در لایه لئو انجام خواهد شد.

زارع پور در گفتگوی خبری اعلام کرد ماهواره های ایرانی قابل پرتاب برای لایه لئو خواهند بود و با تثبیت این فناوری پرتاب ماهواره در این لایه امکان پذیر می شود.

وی در خصوص توانایی کشور در زمینه تولید پرتابگر نیز گفته است: در صورت تثبیت فناوری پرتاب ماهواره در لایه لئو امکان قرار دادن ماهواره در مدار نیز وجود خواهد داشت. در حال حاضر مشکل اصلی پرتاب ماهواره مربوط به تولید پرتابگر است که باید فناوری آن نیز تثبیت گردد. به گفته این وزیر در حال حاضر در بخش‌های مرتبط وزارت ارتباطات تمرکز فعالیت در بخش پرتابگر خواهد بود تا هر چه زودتر به این هدف دست پیدا کنیم. به گفته وی برنامه ریزی های انجام گرفته با هدف پرتاب ماهواره در سال جدید خواهد بود و احتمالاً این اتفاق خواهد افتاد.