همکاری گوگل و دولت اوکراین برای راه اندازی سیستم هشدار قبل از عملیات هوایی

همکاری گوگل و دولت اوکراین برای راه اندازی سیستم هشدار قبل از عملیات هوایی

گوگل قصد دارد یک سیستم هشدار با همکاری دولت اوکراین راه اندازی کند که طی آن پیش از حملات هوایی به کاربران اندرویدی اوکراینی هشدار داده می شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کاربران اوکراینی که گوشی‌های اندرویدی در اختیار دارند می توانند با استفاده از سیستم هشدار گوگل قبل از وقوع حملات هوایی از آن مطلع شوند

این قابلیت طی اعلامیه‌ای در وبلاگ گوگل منتشر شد. گوگل در این مورد اعلام کرد امنیت مردم اوکراین به طرز غم انگیزی به این هشدارهای حمله هوایی وابسته است. دیو برک معاون بخش مهندسی اندروید میگوید: این سیستم هشدار مبتنی بر ارسال هشدار در مورد زلزله است که اطلاعات آن توسط دولت اوکراین ارسال میشود.

اپلیکیشن Ukrainian Alarm نیز که پیش از این در گوگل پلی قرار گرفته بود مربوط به اعلان های حملات هوایی در کشور اوکراین بوده است. هم اکنون سیستم هشدار جدید اندروید فعالیت خود را آغاز کرده و به زودی تمامی گوشی های اندرویدی در اوکراین می توانند از این قابلیت استفاده کنند.

گوگل تاکنون برای حمایت از اوکراین اقدامات متعددی را انجام داده است. یکی از آنها استفاده از محوطه های مربوط به سازمان های غیر دولتی این شرکت در لهستان برای استفاده از پناهندگان اوکراینی بوده است. همچنین گروه تهدیدات سایبری این شرکت نیز با زیر نظر گرفتن فعالیت های دو گروه هکری FancyBear و Ghostwriter برخی حملات آنها را شناسایی کردند که احتمالا مربوط به روسیه و بلاروس باشند. همچنین گوگل پیش از این برخی رسانه‌های روسی را از تبلیغات و کسب درآمد در یوتیوب محروم کرد. علاوه بر آن طبق دستورالعمل اتحادیه اروپا امکان جستجوی وب سایت های رسانه‌ای دولت روسیه توسط این شرکت حذف شده است.