ناسا تراشه های مورد استفاده در پروازهای فضایی خود را به روز رسانی می کند

ناسا تراشه های مورد استفاده در پروازهای فضایی خود را به روز رسانی می کند

ناسا قصد دارد تراشه های مورد استفاده در پروازهای فضایی را پس از ۳۰ سال به کارگیری بالاخره به روز رسانی کند. درصورت انجام موفقیت آمیز این به روز رسانی توان پردازنده های ناسا صد برابر خواهد شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت میکروچیپ تکنولوژی وظیفه توسعه پردازنده محاسباتی پروازهای فضایی را برعهده خواهد داشت. تراشه های جدید نیز می‌توانند توان صد برابر ظرفیت محاسباتی رایانه های کنونی ارائه کنند. طبق گفته وسلی پاور تکنسین اصلی بخش هواپیماهای پیشرفته ناسا تمام سیستم های ناسا از ۳۰ سال پیش تاکنون به روز رسانی نشده اند و احتمالاً پروازهای فضایی ناسا به این ارتقا نیاز مبرم خواهند داشت زیرا در ماموریت های آینده به فناوری های رایانه‌ای جدید نیاز است.

شرکت میکروچیپ تکنولوژی در آریزونا روی ساخت میکروکنترلر، سیگنال مختلط، آنالوگ و فلش آی پی تمرکز دارد. قرار است این شرکت ریز تراشه های دارای توان محاسباتی بالا برای پروازهای فضایی را طی سه سال آینده توسعه دهد تا بتوان از آن ها در ماموریت های آتی اکتشاف ماه و سیاره های دیگر استفاده کرد. ساخت این تراشه ها نیز طی یک قرارداد ۵۰ میلیون دلاری انجام خواهد گرفت. معماری این پردازنده ها بر اساس نیازهای عملیاتی برای قدرت پردازش به صورت فراز و فرود ارائه خواهد شد. به طوری که می توان عملکرد های پردازشی را در صورت عدم استفاده خاموش کرده و بدین ترتیب انرژی کمتری مصرف کرد.