مقامات ایرلند از انتقال اطلاعات این کشور توسط متا به ایالات متحده جلوگیری می کنند

مقامات ایرلند از انتقال اطلاعات این کشور توسط متا به ایالات متحده جلوگیری می کنند

با توجه به اقدام غیرمنتظره کشور ایرلند و مقامات این کشور در مورد پیام رسان هایی مانند فیسبوک و اینستاگرام احتمال دارد در آینده ای نه چندان دور این پیام رسان ها در کشورهای اروپایی از دسترس خارج شوند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از گیزچاینا مقامات کشور ایرلند به تازگی اعلام کردند از انتقال اطلاعات این کشور به ایالات متحده ناراضی هستند و قصد دارند جلوی این کار را بگیرند. همچنین آنها از دیگر کشورهای همسایه نیز درخواست چنین اقدامی دارند. البته بعید به نظر می رسد فیسبوک و اینستاگرام در کشورهای اروپایی از دسترس خارج شود. اما در صورت عدم توافق ایجاد شده ممکن است شبکه های اجتماعی پرمخاطب متا مسدود شوند.

این در حالی است که چند ماه پیش این شبکه اجتماعی توسط مقامات دولت ایرلند ۱۷ میلیون یورو جریمه شده بود. اکنون نیز ایرلند تصمیم گرفته است تا هر چه بیشتر به مقابله با فیسبوک بپردازد. ممکن است انگیزه اصلی ایرلندی ها برای مقابله با فعالیت این شبکه اجتماعی سابقه این شرکت در زمینه حفاظت از داده های خصوصی کاربران باشد. روز گذشته نیز کمیسیون حفاظت از داده ها در این کشور اعلام کرد قصد دارد مسیر انتقال داده بین ایرلند و ایالات متحده را متوقف کند. ظاهراً این اسناد به دیگر کشورهای همسایه نظیر فرانسه نیز ارسال شده است تا آنها نیز چنین تصمیمی اعمال کنند.

کمیسیون حفاظت از داده نهاد رگلاتوری ارشد اروپا که وظیفه نظارت بر متا و دیگر شرکت‌های بزرگ صنعت فناوری را دارد اکنون در ایرلند مستقر است.