مرورگر کروم با هدف تشخیص فیشینگ به فناوری یادگیری ماشینی مجهز می شود

مرورگر کروم با هدف تشخیص فیشینگ به فناوری یادگیری ماشینی مجهز می شود

گوگل قصد دارد مرورگر کروم را به یادگیری ماشینی مجهز کند تا بتواند علاوه بر ایمن تر و کاربردی تر کردن این مرورگر قابلیت تشخیص فیشینگ را در آن بهبود بخشد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، از مدتها پیش تاکنون گوگل روی استفاده از یادگیری ماشینی در مرورگر کروم کار می کند. به گفته این شرکت از این طریق می‌توان امنیت کروم را افزایش داد. این شرکت در ماه مارس مدل جدیدی از یادگیری ماشینی را ارائه کرد که می‌تواند تا دو و نیم برابر بهتر در تشخیص حمله‌های احتمالی فیشینگ کمک کند. این ویژگی در نهایت به محافظت از کاربران و داده های آنها در هنگام استفاده از مرورگر کروم کمک خواهد کرد.

در حال حاضر برخی از وب سایت ها درخواست های آزاردهنده ای را برای ارسال اعلان انجام می دهند اما به دلیل آزار دهنده بودن  بسیاری از کاربران تمایل به دریافت این به‌روزرسانی‌ها ندارند. از طرفی با کمک مرورگر کروم می توان پیش بینی کرد کاربر چه زمانی به یک وب سایت اجازه اعلان ارسال را نخواهد داد یا چطور آنها را به طور خودکار مسدود کند. در نسخه جدید کروم با کمک یادگیری ماشینی این نوع پیش بینی ها در دستگاه کاربر انجام می گیرد.

گوگل در استفاده از یادگیری ماشینی به دنبال بهینه سازی نوار ابزار کروم است. به طور مثال در صورت استفاده از جستجوی صوتی به طور منظم این گزینه بیش از سایر گزینه ها در نوار ابزار برجسته خواهد بود. علاوه بر آن کاربران امکان تنظیم دستی نوار ابزار را نیز خواهند داشت.