متاورس میزبان اولین کلاس درس مجازی در جهان

متاورس میزبان اولین کلاس درس مجازی در جهان

تاکنون کاربران امکان استفاده از قابلیت هایی مانند بازی، ملاقات با دیگران و یا خرید را در متاورس در اختیار داشتند. در گزارش های اخیر عنوان شده است مسئولان حوزه آموزش تلاش دارند تا با کمک روش هایی بتوانند اولین کلاس درس مجازی را نیز امسال در متاورس برگزار کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک مدرسه در فلوریدا آمریکا به نام اپتیما کلاسیکال آکادمی قصد دارد در سال کنونی میلادی با استفاده از این فناوری جدید کلاسهایی را به صورت مجازی برگزار کند. کلیه دانش آموزان این مدرسه برای حضور در کلاسهای مجازی متاورس به هدست های اوکلوس Oculus مربوط به شرکت متا مجهز خواهند شد.

حدود ۱۳۰۰ دانش آموز این مدرسه امکان تحصیل و حضور در جلسات زنده واقعیت مجازی را طبق پروژه های برنامه ریزی شده خواهند داشت. در این کلاس ها دانش آموزان قابلیت های متاورس را مورد استفاده قرار می دهند. به عنوان مثال در کلاس تاریخ آنها می توانند از مکان های تاریخی دیدن کنند و یا در درس نجوم امکان بررسی سیارات و ستاره ها برای این دانش آموزان وجود دارد.

کلاس های مجازی دانش آموزان حدود ۴ ساعت طول می‌کشد و دروس تکمیلی و دیگر مطالعات در ۴ ساعت بعدی و بصورت جداگانه انجام می گیرند. در گزارشی که مربوط به این کلاس های درس منتشر شده از آن به اولین کلاس درس مجازی جهان یاد شده است.

 

دیدگاه کاربر