مایکروسافت از لوازم جانبی جدید خود برای افراد کم توان رونمایی کرد

مایکروسافت از لوازم جانبی جدید خود برای افراد کم توان رونمایی کرد

مایکروسافت لوازم جانبی جدیدی را به بازار عرضه خواهد کرد که می تواند به افراد کم توان در استفاده از ماوس و صفحه کلید استاندارد کم کند. بدین ترتیب این دسته از کاربران آسان تر می توانند از رایانه های شخصی استفاده کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، لوازم جانبی جدید مایکروسافت با نام لوازم جانبی تطبیق پذیر برای افراد کم توان معرفی شد. این لوازم مخصوص افراد دارای معلولیت جسمی بوده و برای افزایش کاربری آنها طراحی شده است و احتمالاً تا پاییز امسال وارد بازار خواهد شد که شامل ماوس، هاب و دکمه های مخصوص است که همگی بی سیم بوده و می توانند شارژ شوند.

یکی از این لوازم ماوس تطبیق‌پذیر مایکروسافت است که شامل دو دکمه و یک چرخ اسکرول خواهد بود. در دو طرف یک کلید قرار دارد که به افراد راست دست و چپ دست برای استفاده کمک می کند. مجموعه دکمه های تطبیقی مایکروسافت نیز با اتصال به رایانه شخصی می تواند مورد استفاده این افراد قرار بگیرد که شامل یک پد با ۸ ورودی است که امکان برنامه ریزی برای انجام دادن دستور های مختلف را خواهد داشت.

جوی استیک هشت طرفه نیز با دکمه دوگانه جدید روانه بازار خواهد شد که از دو طرف تکان میخورد. طراحی این لوازم جانبی توسط آزمایشگاه فناوری فراگیر این شرکت انجام شد. دیو دیم مدیر واحد طراحی در مایکروسافت می گوید: آزمایشگاه فناوری فراگیر وظیفه ساخت لوازم سفارشی برای افراد دارای ناتوانی است و در آن جلساتی نیز برای بحث و تبادل نظر با هدف ساخت محصولاتی مناسب با این افراد برگزار می شود.