ماموریت کرو ۴ با ارسال چهار فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی آغاز شد

ماموریت کرو ۴ با ارسال چهار فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی آغاز شد

چهار فضانورد ماموریت کرو ۴ ناسا زمین را به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی ترک کردند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، 4 خدمه ناسا در این ماموریت عبارتند از کیل لیندگرن، که به عنوان فرمانده در این ماموریت حضور دارد، خلبان رابرت هاینز و دو متخصص به نام های جسیکا واتکینز و سامانتا کریستوفورتی.

این ماموریت صبح امروز از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا آغاز شد. وظیفه حمل این چهار خدمه نیز برعهده کپسول دراگون به نام آزادی بوده است. این ماموریت بارها به دلیل شرایط بد جوی و همچنین تعویق بازگشت فضانوردان ماموریت خصوصی اکسیوم اسپیس به تعویق افتاده بود. به طوری که قرار بود هفته گذشته این ماموریت انجام شود.

طبق برنامه ریزی های انجام شده این چهار خدمه حدود ساعت 4:45 دقیقه بامداد فردا به ایستگاه فضایی می رسند و پس از آن نیز در ساعت ۶ و ۱۵ دقیقه صبح دریچه های بین فضاپیما و ایستگاه فضایی باز خواهد شد. مدت زمان حضور خدمه در ایستگاه فضایی حدود ۶ ماه برنامه ریزی شده است. ماموریت کرو ۴ سومین مأموریت عملیاتی سرنشین‌دار اسپیس ایکس محسوب می شود. پیش از این نیز ماموریت کرو 3 با زمان تقریبی شش ماه توسط اسپیس ایکس برای پرتاب و بازگرداندن فضانوردان انجام شده بود. هم اکنون خدمه های ماموریت قبل نیز در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند.