قرارگیری هواوی در رتبه اول فهرست اختراعات ثبت شده ۲۰۲۱؛ سامسونگ در جایگاه دوم

قرارگیری هواوی در رتبه اول فهرست اختراعات ثبت شده ۲۰۲۱؛ سامسونگ در جایگاه دوم

هواوی در سال گذشته میلادی توانست با ثبت بیشترین اختراعات در فهرست رتبه بندی آن در جایگاه نخست قرار بگیرد. پیش از این سامسونگ در جایگاه نخست این فهرست قرار داشته است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق گزارش اداره ثبت اختراعات اروپا (EPO) رتبه بندی ثبت اختراع در سال ۲۰۲۱ در این قاره به صورت فهرست جدید منتشر شد. به گزارش Huaweicentral ، هواوی با ثبت ۳۵۴۴ موفق شد تا جایگاه اول را به خود اختصاص دهد. پس از آن سامسونگ با ۳۴۳۹ ثبت اختراع در جایگاه دوم قرار گرفت و ال‌جی نیز با ثبت ۲۴۲۲ اختراع در جایگاه سوم است.

این در حالی است که در سال ۲۰۲۰ سامسونگ با ثبت اختراع ۳۲۷۶ در جایگاه اول این فهرست قرار داشته است. در این بین رتبه چهارم نیز به اریکسون با ثبت ۱۸۸۴ اختراع تعلق دارد. کوالکام و سونی نیز به ترتیب در رتبه های هفتم و هشتم هستند. تعداد کل اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات اروپا در سال ۲۰۲۱ به ۱۸۸٬۶۰۰عدد می‌رسد که نسبت به سال قبل چهار و نیم درصد رشد داشته است.

حوزه اصلی رشد این تعداد به ارتباطات دیجیتال با ۸.۲ درصد می‌رسد. پس از آن فناوری پزشکی نیز به همراه فناوری کامپیوتری با ۸.۱ درصد و ۷.۸ درصد رشد در رده های بعدی قرار دارند. در رتبه بندی کشورها نیز ایالات متحده با دریافت ۲۵ درصد سهم کل بالاترین آمار درخواست ثبت اختراع را داشته است. پس از آن آلمان با ۱۴ درصد و ژاپن با ۱۱ درصد قرار می گیرند. در رتبه‌های بعدی نیز چین، فرانسه و کره‌جنوبی قرار گرفته اند.