قانون جدید اتحادیه اروپا شرکت‌های فناوری را به کنترل بیشتر محتوای مضر ترغیب می کند

قانون جدید اتحادیه اروپا شرکت‌های فناوری را به کنترل بیشتر محتوای مضر ترغیب می کند

اتحادیه اروپا قصد دارد از طریق یک قانون جدید شرکت‌های فناوری را مجبور کند تا نظارت بیشتری روی محتوای منتشر شده در پلتفرم های خود داشته باشند. با استفاده از این قانون امکان کنترل بیشتر محتوای مضر منتشر شده در پلتفرم ها به صورت قدرتمند وجود دارد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مدتی است اتحادیه اروپا قصد دارد قانون جدیدی را وضع کند تا از طریق آن نظارت قدرتمندتری در پلتفرم ها از طریق شرکت‌های فناوری انجام گیرد. به گزارش منتشر شده توسط آرس تکنیکا، این اتحادیه طی مذاکراتی چند ساعته با قانونگذاران در زمینه قانون خدمات دیجیتالی به توافق رسیدند. طی این قانون غول های فناوری مجبور به نظارت بیشتر بر روی محتوا های منتشر شده در پلتفرم های خود خواهند بود.

به گفته اورزولا فون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، قانون جدید علاوه بر محافظت از کاربران آنلاین، باعث تضمین آزادی بیان آنها نیز خواهد شد. همچنین کلیه موارد غیر مجاز و غیر قانونی در خارج از دنیای مجازی و داخل آن یکسان خواهد بود.

کلیه شرکتها در صورت نقص قوانین مربوط به قانون خدمات دیجیتالی ملزم به پرداخت ۶ درصد از گردش مالی خود به عنوان جریمه خواهند بود. همچنین ممکن است در صورت تکرار آن از تجارت در اتحادیه اروپا منع شوند. بدین ترتیب تبلیغات در زمینه مسائلی مانند مذهب، جنسیت، نژاد و یا حتی کودکان ممنوع می‌شود. البته این اتحادیه به شرکت‌ها برای رعایت کامل قوانین مهلت خواهد داد. اما برخی شرکت های بزرگ مانند گوگل و آمازون مجبور به رعایت آن پس از تصویب هستند. این قانون برای موتورهای جستجو نیز رعایت خواهد شد. به طوری که آنها باید در مورد انتشار اطلاعات نادرست و خطر های مربوط به آن دقت بیشتری داشته باشند.