قابلیت کاربردی ایجاد خودکار زیرنویس به ویدئوهای فید اینستاگرام اضافه شد

قابلیت کاربردی ایجاد خودکار زیرنویس به ویدئوهای فید اینستاگرام اضافه شد

به گفته آدام موسری مدیر اینستاگرام در توییتر، قابلیت کاربردی ایجاد خودکار زیرنویس به ویدئوهای فیدز نیز اضافه شده است. این قابلیت با هدف کمک به کاربرانی که از ضعف شنوایی رنج می برند و یا تمایل دارند ویدئوها را به صورت متن و قالب زیرنویس تماشا کنند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قابلیت ایجاد خودکار زیرنویس در ویدئوهای فیدز هم اکنون تنها برای برخی زبان ها فعال شده و احتمالا در آینده نزدیک دیگر کاربران نیز می توانند از آن استفاده کنند. در نسخه جدید اینستاگرام این ویژگی به صورت پیش فرض فعال و در صورت تمایل می توان آن را غیر فعال کرد.

زبان های قابل پشتیبانی در این زیر نویس های خودکار شامل ۱۷ زمان از جمله نگلیسی، اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی، عربی، ویتنامی، ایتالیایی، آلمانی، ترکی، روسی، تایلندی، تاگالوگ، اردو، مالایی، هندی، اندونزیایی و ژاپنی خواهد بود. پیش از این تیک تاک نیز به عنوان رقیب اینستاگرام در سال گذشته این قابلیت را به ویدیوهای خود اضافه کرده بود. اینستاگرام نیز قصد دارد تا همین قابلیت را به صورت عمومی در دسترس کاربران قرار دارد.

این قابلیت در ویدیوهای فید به کاربران ناشنوا و کم شنوا کمک می کند تا از طریق زیر نویس محتوا را درک کنند. همچنین در صورت عدم تسلط به زبان آن ویدئو با کمک زیر نویس می توان محتوای آن را دریافت کرد.  پیش از این کلیه زیرنویس های محتوای ویدئو ها توسط تولیدکنندگان محتوا به صورت دستی به آن اضافه میشد. احتمالاً در آینده با توسعه فناوری هوش مصنوعی می توان کیفیت متن های زیرنویس را نیز افزایش داد و زبان های بیشتری را نیز پشتیبانی کرد.