فناوری های دیجیتالی پیشرفته مورد استفاده در المپیک زمستانی پکن

فناوری های دیجیتالی پیشرفته مورد استفاده در المپیک زمستانی پکن

استفاده از فناوری های دیجیتالی و هوش مصنوعی در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ چین گسترش این فناوری ها در این کشور را به رخ جهانیان کشید.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان چینی دستاوردهای خود را در بازی های المپیک زمستانی امسال این کشور به نمایش گذاشتند. یکی از مقامات ارشد پکن در مورد مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی پکن گفته است: در این مراسم از فناوری های دیجیتالی پیشرفته مانند شبیه سازی دیجیتال، هوش مصنوعی، فناوری 5G، واقعیت مجازی، عینک‌های سه بعدی و صفحه نمایش های با قابلیت 8K استفاده شد.

به گفته وانلی رئیس اداره اقتصاد و فناوری اطلاعات پکن این مراسم همراه با فناوری‌های به کار گرفته شده توانست به مردم دستاورد های علمی و رشد اقتصاد دیجیتالی پکن را ارائه کند. به گفته این مقام مسئول در سال گذشته ارزش افزوده اقتصاد دیجیتال پکن به ۲۵۰ میلیارد دلار رسید. از طرفی در سال گذشته در بخش نرم‌افزار و خدمات اطلاعاتی، چین توانست درآمدی بالغ بر ۲.۲ تریلیون یوان کسب کند که نسبت به سال ۲۰۱۸ دو برابر شده است. همچنین این بخش ۲۵.۷ درصد از اقتصاد این کشور را نیز تشکیل می دهد.

پکن تمرکز خود را بر فناوری های روز دنیا و الزامات استراتژیک آینده قرار داده است. همچنین در طرح اقدام این کشور برای تسریع روند ساخت اقتصاد دیجیتال شاهد ترویج و ادغام فناوری دیجیتال با اقتصاد واقعی هستیم. چین علاوه بر توسعه فناوری های ارتباطی و ادغام فناوری ارتباطات هوش مصنوعی به دنبال تحقیق و توسعه تراشه های پیشرفته نسل ۶ و فرم های شبیه سازی را نیز در طرح اقدامی خود قرار داده است. به عنوان مثال برای اولین بار در جهان اولین سیستم پخش با وضوح 8K در سطح شهر در پکن نصب شده که شامل ۲۰ صفحه نمایش بزرگ با وضوح 8K و ۲۰۰ تلویزیون با همین وضوح در مناطق عمومی بوده است. به طوری که توانست تجربه جالبی از تماشای رویدادهای ورزشی به بینندگان ارائه کند.