شکایت از سامسونگ به دلیل الگوریتم های پیش بینی عمر باقیمانده باتری

شکایت از سامسونگ به دلیل الگوریتم های پیش بینی عمر باقیمانده باتری

یک شرکت به نام K.Mizra شکایت جدیدی را علیه سامسونگ ثبت کرده است که به الگوریتم پیش بینی عمر باقیمانده باتری مرتبط است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت K.Mizra شکایتی را علیه سامسونگ ثبت کزده است که این اقدام می‌تواند روی فعالیت های این شرکت فناوری در آینده تاثیر بسزایی داشته باشد. K.Mizra با خرید مجوز اختراعات با ارزش در سطح جهانی از برخی شرکت های بزرگ مانند شارپ، IBM و سازمان های تحقیقاتی در صورت نقض هر کدام از این پتنت ها شکایتی را علیه شرکت موردنظر ثبت می کند.

به نظر می‌رسد اکنون سامسونگ یکی از اهداف K.Mizra است که طی آن سامسونگ به نقض یکی از پتنت ها در زمینه الگوریتم پیش بینی عمر باتری متهم شده است. طبق گزارش‌های منتشر شده K.Mizra مدعی شد پیش از این اختراع مورد نظر توسط موسسه تحقیقاتی هلندی ایجاد شده بود. در این قابلیت با استفاده از رفتار کاربر میتوان عمر باتری دستگاه وی را پیش بینی کرد. با وجودی که دیگر شرکت ها مانند گوگل، شیائومی و غیره نیز از چنین الگوریتم هایی برای پیش بینی عمر باتری استفاده می کنند اما چرا K.Mizra تنها سامسونگ را در این مورد هدف قرار داده است.

به گفته این شرکت پتنت مورد نظر گوشی‌های هوشمند نسخه‌های جدیدتر اندروید نصب شده است. برخی نیز پیش بینی می کنند این شرکت پس از موفقیت آمیز بودن طرح شکایت از سامسونگ ممکن است آن را علیه دیگر شرکت‌ها نیز مطرح کند.