شرکت نوکیا نیز عرضه محصولات خود در روسیه را متوقف می کند

شرکت نوکیا نیز عرضه محصولات خود در روسیه را متوقف می کند

شرکت فنلاندی نوکیا که در زمینه ساخت تجهیزات شبکه فعالیت می‌کند با محکوم کردن روسیه به دلیل حمله نظامی به اوکراین از تحریم این کشور و توقف عرضه محصولات در آن خبر داد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نوکیا طی بیانیه ای اعلام کرد به جممع شرکت‌های تحریم کننده روسیه می پیوندد. در حال حاضر این شرکت تجهیزاتی از قبیل MTS (MTSS.MM) ،Vimpelcom ،Megafon (MFON.MM) و Tele2 را در روسیه به فروش می‌رساند. به گفته این شرکت با وضعیت پیچیده و در حال تغییر کنونی همچنان ارزیابی شرایط آینده نیز ادامه دارد.

پیش از نوکیا نیز بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری و تراشه سازی فروش محصولات خود را در کشور روسیه متوقف کردند. به عنوان مثال دو شرکت TSMC و اینتل نیز پس از تحریم های آمریکا دیگر به روسیه تراشه صادر نخواهند کرد. علاوه بر این دو شرکت، اپل نیز طی درخواست مقامات اوکراینی فروش محصولات خود را در روسیه متوقف کرده است.

همچنین متا نیز در بین شرکت‌های فناوری ای قرار می‌گیرد که مانع از تبلیغات و یا کسب درآمد رسانه های روسی در پلتفرم های خود شده است. به نظر می رسد پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین تحریم‌های ایجاد شده توسط کشورهای غربی باعث سقوط ارزش بازار روسیه و تغییر در دارایی ثروتمندترین افراد این کشور شده است.