شرکت دانش بنیان ایرانی خودکار آنتی باکتریال نانویی ساخت

شرکت دانش بنیان ایرانی خودکار آنتی باکتریال نانویی ساخت

یک شرکت دانش بنیان ایرانی نوعی خودکار جدید تولید کرده است که بدنه آن از نانوذرات آنتی باکتریال پوشیده شده است. این خاصیت باعث می شود کلیه کاربران در زمان لمس خودکار عامل انتقال باکتری نبوده و به این ترتیب از گسترش عوامل بیماری زا در بین کاربران نیز جلوگیری خواهد شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت دانش بنیان ایرانی خودکار آنتی باکتریال عرضه کرده است که علاوه بر خاصیت سلامت محور بودن از گسترش بیماری و سرایت آن از طریق لمس خودکار جلوگیری خواهد کرد.

این نوشت افزار نانویی از طریق بدنه حاوی نانوذرات می تواند روی باکتری های گرم مثبت و گرم منفی و دیگر عوامل بیماری زا موثر باشد و آنها را از بین ببرد. این فناوری در بخش نوشت افزار می‌تواند در قسمت‌های مختلفی علاوه بر اداری و مدارس در مراکز درمانی و بیمارستانها نیز باعث ارتقای سطح بهداشت فردی و عمومی شود.

به گفته سازندگان این خودکار خاصیت آنتی باکتریال آن موجب جلب توجه دست‌اندرکاران صنعت نوشت افزار بین المللی نیز شده است. به طوریکه برخی شرکت های خارجی پس از ثبت این اختراع خواستار تولید محصول از انواع خودکار، پاک کن و دیگر نوشت افزار آنتی باکتریال شدند.

مهرداد عالی پور مخترع نوشت افزار آنتی‌باکتریال و مدیرعامل شرکت دانش بنیان این محصول ایرانی را تولید کرده است. علاوه بر دریافت برند برتر در حوزه صنایع خلاق در بخش سلامت، این محقق ایرانی در پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی نیز مورد تقدیر قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است مهرداد عالی پور در سال ۲۰۱۸ نیز در کنگره توسعه کارآفرینی جهان اسلام در مالزی توانست جایزه برترین نوآور را کسب کند.

 

دیدگاه کاربر