سرویس بهینه سازی بازی در سامسونگ دیگر اپلیکیشن ها را نیز محدود می‌کند

سرویس بهینه سازی بازی در سامسونگ دیگر اپلیکیشن ها را نیز محدود می‌کند

سرویس بهینه سازی بازی (GOS) سامسونگ در سری گلکسی اس ۲۲ باعث عملکرد بهینه گوشی در حین بازی شده و یا از داغ شدن آن جلوگیری می کند. اما به نظر می رسد این سرویس باعث محدود شدن عملکرد دیگر اپلیکیشن ها نیز خواهد شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کاربران گلکسی اس ۲۲ در مورد سرویس بهینه سازی بازی گزارش‌هایی را منتشر کردند که نشان می دهد این سرویس باعث محدود شدن دیگر اپلیکیشن ها نیز خواهد شد. به طور کلی سامسونگ در بسیاری از گوشی‌های خود از این سرویس بهینه سازی به صورت پیش نصب استفاده می کند. به طوری که در گلکسی اس ۲۲ پلاس این سرویس وجود داشته و امکان غیرفعال کردن آن نیز وجود ندارد. با اینکه هدف از وجود این اپ به طور مشخص اعلام نشده است اما با توجه به نام آن میتوان وظیفه آن را بهبود عملکرد گوشی در بازی ها دانست.

اما اکنون یکی از کاربران در توییت خود به نکته دیگری اشاره کرده که نشان می دهد سامسونگ با استفاده از این سیستم عملکرد هزاران اپلیکیشن غیر بازی را نیز بهینه سازی میکند. به طوری که اپلیکیشن های این سیستم عملکرد محدود خواهند داشت. از جمله اپلیکیشن‌های فهرست این سیستم بهینه ساز می توان به اینستاگرام، نتفلیکس و تیک تاک اشاره کرد. حتی اپلیکیشن‌های اختصاصی سامسونگ نظیر Secure Pay و Folder نیز در این لیست قرار دارند. به طوری که برنامه های تحت تاثیر این سرویس را به حدود ده هزار برنامه دانسته اند. هنوز علت محدود کردن عملکرد اپلیکیشن ها توسط سامسونگ مشخص نشده است اما یکی از دلایل اصلی آن را بهینه سازی عمر باتری می دانند.