ساخت نوعی قطار برقی که به شارژ مجدد نیاز ندارد

ساخت نوعی قطار برقی که به شارژ مجدد نیاز ندارد

پروژه شرکت معدنی استرالیایی فورتسکیو ساخت قطار برقی بدون نیاز به شارژ مجدد باطری است. این قطار با نام اینفینیتی یا قطار بی نهایت از منابع بیرونی برای شارژ استفاده میکند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت معدنی استرالیایی فورتسکیو با هدف کاهش آلایندگی محیط زیست پروژه خود را برای راه اندازی در سال ۲۰۳۰ آماده کرده است. این شرکت با همکاری شرکت خدمات مهندسی و فناوری به نام Williams Advanced Engineering پروژه مشترک خود را با نام ایده قطاری برقی بدون نیاز به شارژ رونمایی کردند.

الیزابت گینز مدیرعامل فورتسکیو در مورد قطار بینهایت می‌گوید: قطار بی نهایت می‌تواند به عنوان کارآمد ترین لوکوموتیو برقی مبتنی بر باتری در جهان شناخته شود. در این پروژه دیگر نیاز به باز تولید برق در سراشیبی و مسیر قطار و یا نصب زیرساخت های تولید انرژی های تجدیدپذیر و شارژ مجدد وجود ندارد. این ایده یک راه حل مقرون به صرفه برای حذف گازوئیل از عملیات ریلی و همچنین کاهش گازهای گلخانه ای محسوب می شود.

در حال حاضر اطلاعات دقیق تری از این پروژه در دسترس نیست. اما به نظر می رسد مهندسان این شرکت با برآورد سراسری حین حرکت قطارهای باری ایده ای را برای شارژ این قطارها در مسیرهای با شیب به سمت پایین در نظر گرفتند. این قطار ها در زمان برگشت به بالا و در حالت خالی و سبک با استفاده از برق تولید شده در مرحله رفت شارژ خواهند شد و بدون تردید به منابع بیرونی برای شارژ مجدد نیاز ندارند.