ساخت دستگاه بازخورد لمسی برای ایجاد حس لامسه در محیط مجازی

ساخت دستگاه بازخورد لمسی برای ایجاد حس لامسه در محیط مجازی

شرکت Emerge یک پنل فراصوت برای محیط واقعیت مجازی طراحی کرده است که می‌تواند با ساطع کردن حجمی از امواج فراصوت حس لامسه را در این محیط ایجاد کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک استارتاپ فناوری به نام Emerge یک پنل فراصوت با نام 1-Wave طراحی کرده که قادر است به همراه هدست واقعیت مجازی در محیط مجازی مورد استفاده قرار بگیرد. وظیفه این دستگاه ارسال امواج فراصوت یا التراسونیک خواهد بود تا کاربران در محیط مجازی بتوانند اشیا و چیزهای مختلف را لمس کنند. این دستگاه با قرار گیری روی میز و پخش حجم زیادی از امواج فراصوت در فضای بالای خود می تواند نیرویی را تا حدود یک متری بالای پنل ۱۲۰ درجه پخش کند. به طوری که کاربر می تواند آن را لمس کند. در صورت استفاده از آن با یک هدست واقعیت مجازی کاربر می تواند بازخورد لمسی اشیایی که در محیط واقعیت مجازی لمس می کند را احساس کند.

این پنل فراصوت به همراه یک برنامه همگام سازی به نام Emerge Home عرضه می شود که تعداد بیشماری از بازی ها و برنامه های اجتماعی را پشتیبانی خواهد کرد. در تمامی این برنامه ها کاربر تنها از دست خود و حسگرهای ردیابی دستی استفاده می کند و به کنترل دیگری نیاز نخواهد داشت. با توجه به سرعت توسعه متاورس می‌توان نیاز به چنین دستگاهی را در آینده پیش بینی کرد. زیرا در این محیط کاربران علاوه بر تجربه صوتی و تصویری می توانند بازخورد لمسی داشته و به عنوان مثال با یکدیگر دست بدهند.