دستگاه اکسیژن ساز محققان ایرانی بر اساس نیاز بیمار کار می کند

دستگاه اکسیژن ساز محققان ایرانی بر اساس نیاز بیمار کار می کند

دستگاه اکسیژن ساز دو و نیم کیلوگرمی محققان ایرانی به صورت هوشمند بوده و تنها بر اساس نیاز بیمار می‌تواند اکسیژن مورد نیاز وی را تامین کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در جلسه شرکت های دانش بنیان تهران که به صورت مجازی برگزار شده بود دو طرح از شرکت های فناوری معرفی شدند. یکی از آنها فناوری مورد استفاده در محصولات کشاورزی غذایی و خوراک های ترکیبی است که خواص آنها را ارتقا می‌دهد.

به گفته مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در این فناوری از پوشش ها و لفاف های پلیمری با قابلیت اتوکلاو برای بسته بندی محصولات خام کشاورزی یا محصولات گیاهی و حیوانی استفاده خواهد شد که می تواند عملکرد این مواد غذایی را با حفظ خصوصیات ظاهری افزایش دهد. همچنین ماندگاری این مواد افزایش پیدا کرده و از آلودگی ثانویه جلوگیری می شود.

یکی دیگر از طرح های شرکت فناور طراحی و تولید دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل است. این دستگاه با ایمنی بسیار بالا و صدای کم با استفاده از باتری می‌تواند اکسیژن مورد نیاز بیمار را تامین کند. همچنین به دلیل وجود سنسور در لوله تنفسی اکسیژن بیمار تنها در زمان نیاز وی تولید می شود. این دستگاه میتواند در خودرو شارژ شده و همچنین باطری های آن نیز قابل تعویض هستند.