در تصویر اخیر ارسالی مریخ نورد استقامت جسمی شبیه به اسپاگتی دیده می شود

در تصویر اخیر ارسالی مریخ نورد استقامت جسمی شبیه به اسپاگتی دیده می شود

در تصویری که به تازگی توسط مریخ نورد استقامت به زمین ارسال شده است جسم عجیب به شکل اسپاگتی دیده می‌شود که به نظر می‌رسد به صورت خرد شده از رشته رشته های یک مواد باشد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مریخ نورد استقامت ناسا که از فوریه ۲۰۲۱ کاوش خود را روی سطح سیاره سرخ آغاز کرده است توانسته تاکنون اطلاعات و تصاویر شرکت شگفت انگیز از مریخ به زمین ارسال کند. در عکسی که اخیراً استقامت در روز سه شنبه منتشر کرده است یک جسم عجیب به شکل اسپاگتی وجود دارد. این تصویر که توسط یکی از دوربین ها ثبت شده است احتمالاً نوعی درهم‌تنیدگی مواد مربوط به بقایای ماموریت است. زیرا برخی تجهیزات ایمنی توسط این مریخ نورد روی سطح این سیاره جا گذاشته شده است. به طوری که پیش از این نیز روی سطح یک از سنگ ها شاهد تکه ای از پتوی حرارتی مریخ نورد بودیم.

به گفته دانشمندان این رشته های در هم پیچیده موجود دریایی و توپی از نخ نخواهد بود. آنها عقیده دارند شاید این مریخ نورد در حین فرود طی ضرباتی که به آن وارد شده است برخی قطعات از آن جدا شده و به وسیله باد به فاصله دورتر منتقل شده است. مریخ نورد استقامت که اکنون در دهانه جزرو در حال کاوش است نمونه هایی را از نواحی اطراف یک رودخانه خشک شده جمع آوری می کند. به عقیده دانشمندان ممکن است احتمال وجود نشانه هایی از حیات میکروبی در این ناحیه بیشتر باشد.