حکم اولیه به نفع ماسک؛ توییتر باید اسناد مدیر سابق خود را ارائه کند

حکم اولیه به نفع ماسک؛ توییتر باید اسناد مدیر سابق خود را ارائه کند

طبق حکم دادگاه اکنون توییتر موظف است تا اسناد مربوط به مدیر سابق پلتفرم خود را به ماسک بدهد. کیوان بیک پور مدیر سابق توییتر است که در اوایل سال جاری از شرکت توییتر اخراج شده بود. به گفته ماسک این فرد نقش اصلی در محاسبه میزان حساب های جعلی این پلتفرم داشته است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق دستور مک کورمیک، قاضی پرونده به توییتر این پلتفرم باید اسناد مربوط به ۲۲ کارمند خود را به وکلای ماسک ارائه کند. گفته می شود این اسناد اطلاعاتی را در مورد مراحل تجزیه و تحلیل حسابهای اسپم یا بات در این شبکه اجتماعی ارائه خواهند کرد.

طبق گزارش منتشر شده توسط بیزینس اینسایدر قاضی در یک دستور کوتاه توییتر را مجبور به جمع آوری، بررسی و تولید اسناد مربوط به کیوان بیک پور مدیرکل سابق توئیتر کرده است. این فرد سال ۲۰۱۸ و در زمان حضور جک دورسی به توییتر آمد. اما پس از آن جانشین دورسی او را در ماه مه همراه با دیگر مدیران این شرکت اخراج کرد. به گفته بیک پور که در آن زمان طی یک توییت نظر خود را نوشته بود وی قصد نداشته از توییتر خارج شود.

هدف ایلان ماسک نیز اجبار توییتر به ارائه اطلاعات بیشتر در مورد داده های کاربران و روش های تجزیه و تحلیل این شرکت است. وی چندین ماه گفته که توییتر اطلاعات لازم و درخواست شده وی را ارائه نمی کند. زمان برگزاری دادگاه توییتر و ماسک در تاریخ ۲۵ مهرماه است و وکلای ثروتمندترین فرد جهان قصد دارند برای اثبات دلایل خود اسناد جدیدی را در اختیار بگیرند.