جلیقه های ضد گلوله بازیافتی منبعی برای ساخت باتری های با عمر بیشتر خواهند بود

جلیقه های ضد گلوله بازیافتی منبعی برای ساخت باتری های با عمر بیشتر خواهند بود

محققان از جلیقه های ضد گلوله بازیافتی برای ساخت باتری استفاده کردند. باتری های ساخته شده نسبت به باتری های کنونی انرژی بیشتری را ذخیره می کند و عمر آنها نیز ۱۰ سال خواهد بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه میشیگان در ساخت باتری از مواد جدیدی استفاده کردند که باعث تراکم انرژی باتری ها تا ۵ برابر شده است. می‌توان برای باتری های لیتیوم یونی جایگزین قوی تر و پایدارتری در نظر گرفت که علاوه بر عدم نیاز به استخراج مضر کبالت از تولید زیاد گاز کربن دی اکسید نیز جلوگیری خواهد کرد.

در این روش جدید از نانو الیاف آرامید استفاده شد که در واقع بازیافت شده کولار است این ماده در ساخت جلیقه های ضد گلوله استفاده می شود. این محققان از این ماده برای واکنش بین آند لیتیوم و کاتد گوگردد ر باتری و تثبیت آن استفاده کردند.

باتری به دست آمده دارای عملکرد بهبود یافته خواهد بود به طوری که در صورت استفاده در وسایل نقلیه می تواند تا ده سال کارکرد داشته باشد. همچنین بیش از هزار چرخه شارژ نیز انجام خواهد داد. به گفته این محققان با استفاده از جلیقه های ضد گلوله بازیافتی و یا هر محصولی که از کولار ساخته شده باشد میتوان این باتری‌ها را تولید کرد. همچنین به دست آوردن گوگرد نسبت به کبالت راحت تر بوده و امکان ساخت باتری های لیتیومی با روشی پایدارتر و سازگار با محیط زیست نیز به وجود می آید.