تغییر سیاست فیسبوک در مورد انتشار محتوای خشونت آمیز علیه سران روسی

تغییر سیاست فیسبوک در مورد انتشار محتوای خشونت آمیز علیه سران روسی

فیسبوک با تغییر سیاست‌های خود اکنون انتشار پست های مربوط به مرگ سران روسی را ممنوع اعلام کرده است. این در حالی است که پیش از این این شبکه اجتماعی انتشار محتوای خشونت آمیز علیه عوامل روسی را مجاز دانسته بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نیک کلگ از بخش امور جهانی متا طی پستی داخلی سیاست جدید این شرکت را در زمینه شفاف سازی و محدود کردن انتشار پست درباره مرگ روسای دولتی را مجاز ندانسته است. در پستی که توسط نیک کلگ و رویترز مشاهده شده آمده است: ما این در این دستورالعمل قصد نداریم هرگز سیاستی را به عنوان روشی در حمایت از خشونت علیه روس ها ایجاد کنیم. همچنین هرگز اجازه انتشار درخواست ترور یک رئیس دولت داده نخواهد شد. به همین دلیل و با هدف رفع ابهام در این مورد محدودیتی را در دستورالعمل‌های خود ایجاد می‌کنیم تا به طور شفاف اعلام کنیم هرگز اجازه انتشار درخواست مرگ یک رئیس دولت در پلتفرم های ما وجود نخواهد داشت.

وی در ادامه توضیحات خود می گوید: این سیاست ها ارتباطی با شهروندان روسی نخواهد داشت و تغییری در مورد محتوای خشونت آمیز ایجاد نمی‌شود.

به نظر می‌رسد متا سیاست جدید خود را در این رابطه اعلام کرده است. البته جزئیات دقیق آن مشخص نیست. کلک در توضیحات خود عنوان کرده است قرار است این تغییرات با هیئت نظارت نیز مشورت شود تا بتوان اجرای قوانین شبکه اجتماعی را به شیوه های دیگر امکان پذیر کند. البته این سیاست جدید علاوه بر فیسبوک شامل اینستاگرام نیز خواهد بود.