تصویب طرح صیانت توسط اعضای کمیسیون مشترک بررسی این طرح

تصویب طرح صیانت توسط اعضای کمیسیون مشترک بررسی این طرح

طرح صیانت در جلسه امروز کمیسیون مشترک بررسی شد و این طرح طی ۱۸ رای مثبت تایید شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت امروز جلسه ای را تشکیل داد و در آن طرح صیانت با ۱۸ رای مثبت و یک رای منفی با نام نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی به تصویب رسید. این در حالیست که تنها با رای مثبت حداقل دو سوم از اعضای ۲۳ نفر نفره این کمیسیون مشترک این رای تصویب میشد.

از طرفی یکی از اعضای این کمیسیون برگزاری چنین جلسه ای را همزمان با درگیری مجلس برای بررسی بودجه خلاف قانون و آیین نامه مجلس دانسته است. رئیس کمیسیون نیز جلسه برگزار شده امروز را تنها در خصوص ارائه گزارش به مردم دانسته اما به نظر می رسد تصویب این طرح با عجله ای عجیب انجام شده است.

آخرین نسخه مربوط به ویرایش نهم طرح صیانت در بهمن ماه به پایان رسید که به نظر می رسد با نسخه قبلی خود تفاوت چندانی ندارد. و تنها در برخی بندهای مختلف آن یکسری کلمات حذف و یا اضافه شدند. از دیگر تغییرات ویرایش آخر میتوان به مشخص کردن نهادهای مختلف برای امور گوناگون و همچنین افزایش مجازات لو رفتن داده ها اشاره کرد. در نسخه نهایی می توان اظهار کرد که به نوعی بازی با کلمات انجام گرفته و در آن شاهد تغییر عباراتی مانند استفاده از ترافیک جایگزین و اعمال خط مشی آن به جای کاهش پهنای باند هستیم.