تصاویر جدیدی از ساعت هوشمند منتسب به فیسبوک (متا) منتشر شد

تصاویر جدیدی از ساعت هوشمند منتسب به فیسبوک (متا) منتشر شد

درحالی که فیسبوک در رویداد اخیر خود به نام کانکت از تغییر نام این کمپانی خبر داده بود، تصاویری از یک ساعت هوشمند در فضای مجازی منتشر شد که از تمرکز این شرکت برای ساخت گجت پوشیدنی خبر می‌دهد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ساعت هوشمند منتسب به فیسبوک مجهز به دوربین عکاسی و فیلمبرداری در پایین نمایشگر است. پیش از این گزارش‌هایی مربوط به تمرکز فیسبوک برای ساخت یک ساعت هوشمند منتشر شده بود. تصاویری که اکنون به اشتراک گذاشته شده است برخی از طراحی های این شرکت را نشان می دهد.

در این تصاویر شاهد یک گجت پوشیدنی با لبه‌های گرد هستیم که در پایین نمایشگر آن یک دوربین قرار گرفته است. کلید کنترلی آن نیز در سمت راست بدنه ساعت قرار دارد. طبق گزارش بلومبرگ این تصویر توسط یک توسعه دهنده اپلیکیشن به نام استیو موزر در اپلیکیشن متا برای کنترل عینک آفتابی ری بن پیدا و منتشر شده است.

این گجت پوشیدنی دارای لبه گرد و بدنه از فلز است که بندهای آن را می‌توان جدا کرد. به گفته موزر نام این ساعت هوشمند میلان است و عکس هایی که توسط این ساعت گرفته می شوند در گالری گوشی ذخیره خواهند شد. با توجه به اینکه نمایشگر این ساعت شباهت بسیار زیادی به اپل واچ دارد اما وجود دوربین  آن را از دیگر ساعت های موجود در بازار متمایز خواهد کرد. تنها ساعت گلکسی گیر سامسونگ در سال 2013 مجهز به دوربین 1.9 مگاپیکسل بود. احتمالا ساعت فیسبوک در تابستان سال آینده وارد بازار خواهد شد.

 

دیدگاه کاربر