اینستاگرام در بروزرسانی جدید خود از فونت مخصوص Instagram Sans رونمایی کرد

اینستاگرام در بروزرسانی جدید خود از فونت مخصوص Instagram Sans رونمایی کرد

به روز رسانی جدید اینستاگرام علاوه بر تغییر شکل لوگوی این شبکه اجتماعی به صورت درخشان تر شامل فونت مخصوص این کمپانی با نام Instagram Sans  بوده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اینستاگرام بالاخره در به روز رسانی اخیر خود علاوه بر درخشان تر و سرزنده تر کردن لوگوی این شبکه اجتماعی از تایپ فیس خود نیز رونمایی کرد. فونت مخصوص Instagram Sans با الهام از لوگوی شرکت و دارای شکل هایی به صورت مربع و دایره است. به گفته اینستاگرام این فونت ترکیبی از تناسب هندسی و استایل های متناقض خواهد بود. همچنین دارای زیرمجموعه فونت هایی مانند معمولی، برجسته ،نازک، مدیوم، تو پر و توپر برجسته نیز هست. به نظر می‌رسد این فونت ظاهری شبیه به دست خط دارد.

فونت Instagram Sans شباهت زیادی به فونت های Sans-Serif دارد که با توجه به هویت این پلتفرم استفاده از آن برای کاربران جهانی منطقی است. اینستاگرام علاوه ‌بر رونمایی از فونت جدید، لوگوی خود را نیز در این بروزرسانی براق تر کرده بطوریکه حس سرزندگی را نشان می دهد. به گفته این شرکت این لوگو از مدل سازی سه بعدی برای طراحی بهره گرفته است. علاوه بر آن چیدمان بازاریابی محتوا نیز به شکل تمام صفحه تغییر کرده و اکنون با این قابلیت تمام تمرکز روی محتوا خواهد بود.