اینتل به دنبال توسعه سرویس استریم بازی ها و رقابت با انویدیا است

اینتل به دنبال توسعه سرویس استریم بازی ها و رقابت با انویدیا است

در گزارشی که اینتل برای سرمایه گذاران این شرکت منتشر کرده نشان می دهد از اصلی ترین برنامه های این شرکت توسعه سرویس برای استریم بازی ها یا همان سرویس کلاد گیمینگ است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بازی های مبتنی بر رایانش ابری یا کلاد گیمینگ با توجه به سرعت و افزایش کیفیت اینترنت بسیار همه گیر شده است. اکنون صنعت گیمینگ پس از صنعت موسیقی و سینما و تلویزیون به سمت استفاده از ظرفیت فضای ابری است. به طوری که می‌توان کلاد گیمینگ را آینده صنعت گیم به شمار آورد. از طرفی بسیاری از شرکت‌های فناوری همانند سونی مایکروسافت آمازون و گوگل نیز وارد این رقابت شده اند.

به همین دلیل اینتل نیز قصد دارد تا در این رقابت شرکت کند. طبق گزارش منتشر شده اینتل برای سرمایه گذاران این شرکت در آینده از سرویس جدید Project Endgame با استفاده از کارت های گرافیک مجزا Arc رونمایی خواهد کرد. احتمالاً اینتل برای اولین بار این تراشه های گرافیکی Arc را به لپ تاپ های گیمینگ نیز اضافه خواهد کرد. به نظر می رسد این رویکرد همانند ایجاد زیرساختی برای کلاد گیمینگ خواهد بود. همانند آنچه که انویدیا پیش از این در پیش گرفته بود. با وجود اینکه جزئیات دقیقی از سرویس Project Endgame منتشر نشده اما احتمالاً در آینده نزدیک این سرویس می تواند با کمک تراشه های گرافیکی آرک و فضای ابری بدون نیاز به سخت افزار بازی های گرافیکی را در اختیار کاربران قرار دهد.