ایلان ماسک؛ معرفی ربات اپتیموس در رویداد باعث حیرت مردم خواهد شد

ایلان ماسک؛ معرفی ربات اپتیموس در رویداد باعث حیرت مردم خواهد شد

ایلان ماسک اعلام کرد در رویداد AI Day در تاریخ ۸ مهر ربات اپتیموس معرفی خواهد شد و احتمالاً ویژگی های آن باعث حیرت مردم می شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ایلان ماسک در جلسه سهامداران تسلا آخرین نسخه از تصاویر ربات اپتیموس را نشان داد و اعلام کرد در صورت معرفی این محصول در رویداد AI Day مردم از ویژگی های آن حیرت زده خواهند شد. همچنین در این جلسه تصویری از دستان ربات اپتیموس که به شکل قلب است به نمایش گذاشته شد و اعلام شد دیگر اتفاقات جذاب در تاریخ ۸ مهر انجام می گیرد.

هنوز مشخصات و ویژگی های مربوط به ربات اپتیموس منتشر نشده است. اما طبق گفته ماسک این ربات قادر است کارهای خسته کننده انسان ها را انجام دهد. در واقع ربات تسلا به نوعی همراه انسان ها خواهد بود. ماسک میگوید احتمالاً مردم در بخش دوم مراسم AI Day از اتفاقات جذاب حیرت زده خواهند شد. ربات تسلا با ویژگی کامپیوتر اتوپایلوت موجود در خودروهای برقی قابلیت تشخیص اشیای جهان واقعی را خواهد داشت. سرعت حرکت این ربات ۲.۲ متر بر ثانیه است و به کمک حسگر های خود قادر است اطراف خود را تشخیص دهد. قرار بود رویداد AI Day در تاریخ ۲۸ مرداد برگزار شود اما کار روی نمونه اولیه این ربات باعث شد تا این مراسم به تاریخ ۸ مهر به تعویق بیفتد.