اپل پتنت جدیدی از یک کیبورد بدون کلید و با پشتیبانی از بازخورد هپتیک ثبت کرد

اپل پتنت جدیدی از یک کیبورد بدون کلید و با پشتیبانی از بازخورد هپتیک ثبت کرد

پتنتی که اخیرا اپل به ثبت رسانده یک کیبورد دارای لمس فشاری را نشان می دهد که احتمالا برای آی مک و محصولات دیگر استفاده خواهد شد. این کیبورد بدون کلید از بازخورد هپتیک نیز پشتیبانی می کند.

به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، Patently Apple گزارشی در مورد کار روی یک کیبورد بدون کلید توسط مهندسان اپل منتشر کرد که قادر است در حالت های مختلف کلیدهای متفاوتی را نمایش دهد. اپل پیش از این در سال ۲۰۱۲ اولین پتنت مربوط به کیبورد بدون کلید را ثبت کرده بود. تاکنون نیز حداقل سه پتنت دیگر با این موضوع ثبت شده است.

اخیرا اداره ثبت اختراع ایالات متحده پتنت جدیدی را از اپل به ثبت رسانده که به یک کیبورد بدون کلید تعلق دارد. این کیبورد می تواند توسط آی تونز و اپل موزیک کنترل شود. در بخشی از توضیحات این پتنت به وجود ورودی گیمینگ نیز اشاره شده است.

مهمترین ویژگی این پتنت ارائه لمس واقع گرایانه روی این کیبورد مجازی است. در کنار آن یک نمایشگر ثانویه وجود دارد که علاوه بر سازگاری با حسگرهای فشاری دارای یک برد هپتیک در زیر است. پیش از این لنوو نیز چنین کیبوردی ساخته بود اما در آن از صفحه نمایش LCD استفاده شده بود.

اپل برای افزایش تجربه کاربری برای هر اپلیکیشن ورودی های متنوعی را به کاربر ارائه می کند. در این کیبورد در چند ناحیه از لمس فشاری پشتیبانی میشود. توضیحات اپل در مورد این پتنت و کاربردهای آن مبهم است. به دلیل پشتیبانی از بازخورد هپتیک، این کیبورد می تواند نسبت به لمس با انگشت واکنش نشان دهد. با توجه به نمایشگر بودن این کیبورد، احتمالا برای نمایش محتواها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.