اپل جعبه آیفون ۱۳ را بدون استفاده از پلاستیک ساخته است

اپل جعبه آیفون ۱۳ را بدون استفاده از پلاستیک ساخته است

اپل قصد دارد با حذف پلاستیک از بسته بندی آیفون ۱۳ بخشی از تلاش های خود برای حفظ محیط زیست را تحقق ببخشد. به همین منظور تصویری از جعبه آیفون ۱۳ منتشر شد که عملکرد اپل را تایید میکند. در این تصاویر مشخص است که اپل توانسته بدون استفاده از پلاستیک گوشی را  بصورت ایمن درون جعبه قرار دهد و برای باز شدن آن نیز از یک برچسب امنیتی استفاده کرده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، برچسب امنیتی اپل که روی جعبه آیفون ۱۳ قرار دارد به نوعی نشان دهنده اصالت کالا بوده و می تواند باعث اطمینان خاطر به کاربران شود. پیش از این اپل در تمامی جعبه های مربوط به گوشی های آیفون از یک مدل پلاستیک استفاده میکرد. این شرکت در راستای سیاست های مربوط به حفظ محیط زیست سال گذشته شارژر آیفون را از درون جعبه حذف کرد و امسال نیز پلاستیک مربوط به جعبه محصولات را با موارد دیگر جایگزین کرد.

عکس منتشر شده نیز نشان می دهد بسته بندی گوشی ها درون این جعبه ها به صورت ایمن انجام شده و برچسب روی آن نیز نگرانی کاربران را از بین خواهد برد. اپل اعلام کرد اقدام جدیدش برای حذف پلاستیک روی جعبه باعث حذف ۶۰۰ تن زباله شده است. همچنین کلیه قطعات روی برد اصلی، سیم دوربین ها و طلای مورد استفاده روی برد آیفون از مواد بازیافتی ساخته شدند. این شرکت پیش از این اعلام کرده بود تا سال ۲۰۲۵ کلیه پلاستیک های مربوط به جعبه محصولات را به طور کامل حذف خواهد کرد.