اپل، شیائومی و هواوی به عنوان برترین فروشندگان گجت‌های پوشیدنی در سال ۲۰۲۱ معرفی شدند

اپل، شیائومی و هواوی به عنوان برترین فروشندگان گجت‌های پوشیدنی در سال ۲۰۲۱ معرفی شدند

آمار منتشر شده توسط Canalys نشان می دهد اپل، شیائومی و هواوی توانستند در سال گذشته میلادی به عنوان فروشندگان برتر در زمینه گجت های پوشیدنی در بازار معرفی شوند. در این بین اپل با فروش بیش از ۳۹ میلیون دستگاه در رده نخست این فهرست قرار دارد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش اخیر Canalys نشان می‌دهد اپل در بین فروشندگان دستگاه‌های پوشیدنی توانست با کسب رتبه نخست با نرخ رشد ۱۱.۸ درصدی در  صدر فهرست باشد. پس از آن شیائومی نیز با فروش ۲۹ میلیون دستگاه در جایگاه دوم قرار می گیرد. این در حالی است که این شرکت نسبت به سال قبل با کاهش فروش ۲۳ درصدی مواجه بوده است.

رتبه سوم نیز به هواوی اختصاص دارد که توانست در سال گذشته ۱۹ میلیون دستگاه به کاربران بفروشد. این شرکت نیز با ۴۰ درصد کاهش سالانه فروش به دلیل جدایی از آنر و یا تحریم های ایالات متحده مواجه بوده است. فروشندگان دیگر در فهرست نیز فیت بیت و سامسونگ بوده اند که رتبه‌های چهارم و پنجم را از آن خود کردند. اما در چین به عنوان بازار بزرگ شناخته شده گجت‌ها هواوی با ۳۰ درصد در رتبه نخست و پس از آن شیائومی قرار دارد. جایگاه های بعدی نیز به اپل و ا وپو اختصاص داده شده است.