اوپو به دنبال ساخت موبایلی با نمایشگر ثانویه در پنل پشتی

اوپو به دنبال ساخت موبایلی با نمایشگر ثانویه در پنل پشتی

پتنت جدیدی که اخیرا اوپو در سازمان جهانی مالکیت معنوی به ثبت رسانده یک موبایل جدید را نشان می‌دهد که علاوه بر قرارگیری دوربین در زیر نمایشگر در پنل پشتی به یک نمایشگر کوچک برای نمایش محتوا نیز مجهز خواهد بود. این نمایشگر در کنار ماژول دوربین اصلی قرار خواهد گرفت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اوپو در دو سال اخیر به دنبال فناوری قرار گیری دوربین در زیر نمایشگر بوده است و تا کنون چنین دستگاهی را به بازار عرضه نکرده است. اما تصاویر منتشر شده از پتنت اخیر این شرکت نشان می‌دهد احتمالاً گوشی اوپو فایند X4 پرو به این فناوری مجهز است. علاوه بر آن در این گوشی یک نمایشگر کوچک نیز در کنار ماژول دوربین و در پنل پشتی دستگاه قرار گرفته که می‌توان از روی آن اطلاعاتی مانند ساعت و نوتیفیکیشن ها را مشاهده کرد.

این پتنت که اکنون توسط انجمن ملی مالکیت معنوی چین نیز تایید شده توسط وب سایت LetsGoDigital منتشر شده است. این نمایشگر کوچک در دستگاه مورد نظر به صورت منحنی از هر ۴ سمت دیده خواهد شد. همچنین در ماژول دوربین مربعی نیز چهار دوربین قرار خواهد گرفت که در توضیح پتنت اشاره ای به آن نشده است. پیش از این قرار دادن یک نمایشگر ثانویه برای اولین بار در سری 7Meizu  پرو مشاهده شده بود و شیائومی نیز در می ۱۱ اولترا از چنین قابلیتی استفاده کرده بود تا کاربران از طریق آن بتوانند با دوربین اصلی نیز تصاویر سلفی تهیه کنند.

 

دیدگاه کاربر