اولین محصول مجهز به وای فای ۷ اینتل در سال ۲۰۲۴ به بازار می آید

اولین محصول مجهز به وای فای ۷ اینتل در سال ۲۰۲۴ به بازار می آید

اولین دستگاه مجهز به وای فای ۷ محصول شرکت اینتل در سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه می شود. این در حالی است که هنوز اپل در محصولات خود روی وای فای 6E کار می کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارشات اخیر اینتل نشان می دهد این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ از فناوری جدید وای فای ۷ در دستگاه های خود استفاده کند. از طرفی اپل در سری آیفون ۱۴ از فناوری وای فای 6E استفاده خواهد کرد. وای فای ۷ که پس از وای فای ۶ ایجاد شده است می تواند در باند ۶ گیگاهرتز سرعتی دو برابر عرضه کند. به طوری که سرعت آن معادل ۵.۸ گیگابیت بر ثانیه خواهد بود.

اکنون اینتل قصد دارد در سال ۲۰۲۴ فناوری وای فای ۷ یا 802.11be را پیش از معرفی آن در محصولات خود مورد استفاده قرار دهد. احتمالا برای اولین بار این فناوری در لپ‌تاپ‌ها عرضه خواهد شد. مک لاکین معاون بخش راهکار های بیسیم اینتل طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد این شرکت هم اکنون روی توسعه وای فای 7 کار می‌کند تا بتواند گواهی اتحادیه وای فای را نیز دریافت کند. احتمالاً در سال ۲۰۲۴ این فناوری در محصولات حوزه PC همانند لپ تاپ ها عرضه می شود. پس از آن نیز تا سال ۲۰۲۵ این فناوری در بازارهای بزرگ نیز ارائه خواهد شد.

به گفته مک لاکین این فناوری دارای مشخصات فنی مانند پهنای باند فرکانسی ۳۲۰ مگاهرتز و سرعت دوبرابری در وای فای خواهد بود. با توجه به زمان باقیمانده تا عرضه فناوری امکان افزایش سرعت پردازش نیز وجود خواهد داشت. علاوه بر اینتل شرکت های دیگر مانند کوالکام، برادکام و مدیاتک نیز به دنبال عرضه محصول با استفاده از این فناوری هستند. از طرفی اپل اکنون به سمت وای فای 6E حرکت کرده است و قرار است در آیفون ۱۴ از آن استفاده کند. همچنین امکان استفاده از وای فای 6E در هدست واقعیت ترکیبی این شرکت وجود دارد قرار است این هدست ها در سال‌های ۲۰۲۲، ۲۰۲۳  و ۲۰۲۴ عرضه شوند.