اولین زیردریایی پیشرفته بدون سرنشین ایالات متحده با نام Snakehead رونمایی شد

اولین زیردریایی پیشرفته بدون سرنشین ایالات متحده با نام Snakehead رونمایی شد

نیروی دریایی ایالات متحده در مراسمی با عنوان نامگذاری شناور در مرکز جنگ زیردریایی NUWC از زیردریایی بدون سرنشین به نام Snakehead رونمایی کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دارپا پس از سالها توسعه در زمینه زیردریایی بدون سرنشین پیشرفت هایی را در این زمینه داشته است که طی آن زیردریایی بدون سرنشین بدون نیاز به خدمه و با امکان انجام عملیات مخفیانه با خطرات بالا ساخته شده است.

طبق بیانیه مطبوعاتی زیردریایی معرفی شده به صورت ماژولار طراحی شده و امکان جداسازی و پیکربندی مجدد آن برای چندین مأموریت وجود دارد.  که در آن استفاده شده است که دربا توجه به حسگرها استفده شده در درجه اول می تواند ماموریت آماده سازی اطلاعاتی محیط عملیاتی را به انجام برساند. این زیردریایی با توجه به شرایط ساخت آن امکان کار در محیط بسیار نامساعد همانند جستجوی منطقه در برابر تهدیدها و یا کشف اجسام غرق شده را خواهد داشت. به گفته NUWC این زیر دریایی بدون کمک شرکت های دفاعی خصوصی و با استفاده از معماری و نرم افزار متعلق به دولت طراحی و ساخته شده است.

در این زیر دریایی از نوآوری های تکنولوژیکی برای راه اندازی و بازیابی استفاده شده و همچنین تامین کننده انرژی آن نیز باتری های لیتیومی خواهد بود. در بیانیه مطبوعاتی موردنظر زمان توسعه این زیردریایی بدون سرنشین را حدود ۱۴ سال عنوان کرده اند که طی آن آزمایشات و مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشته است.