افزایش قیمت حافظه فلش در پی نابودی بیش از شش و نیم میلیون ترابایت حافظه

افزایش قیمت حافظه فلش در پی نابودی بیش از شش و نیم میلیون ترابایت حافظه

دو تولیدکننده بزرگ حافظه فلش در جهان وسترن دیجیتال و کیوکشیا تولید کارخانه‌های مستقر در ژاپن را به دلیل کشف ناخالصی در مواد خام کاهش دادند. احتمال می رود این موضوع باعث افزایش قیمت و کاهش میزان این کالا در بازار شود. به طوریکه به زنجیره تامین نیز فشار آورده و روی دیگر صنایع نیز موثر باشد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً بلومبرگ گزارشی منتشر کرده که نشان می دهد وسترن دیجیتال و کیوکشیا در مواد خام خود ناخالصی‌هایی را کشف کرده اند که باعث اختلال در تولید آنها شده است. به گفته وسترن دیجیتال تولید در این شرکت شش و نیم میلیون ترابایت کاهش خواهد یافت. از طرفی شرکت ولز فارگو تحلیل کرده است که احتمالاً این مشکل باعث از بین رفتن حدود ۱۶ اگزابایت حافظه شده باشد.

تحلیلگر یک موسسه تحقیقاتی به نام Ace تحلیل هایی را انجام داده که نشان می دهد این کمبود می تواند مانند دیگر بخش های صنعت دچار محدودیت عرضه و افزایش قیمت شود. در نتیجه امکان افزایش قیمت حافظه‌های فلش وجود دارد. از طرفی دو شرکت سامسونگ و مایکرون نیز در بازار حافظه فلش تولید میکنند. به طوری که امکان دارد این دو شرکت بتوانند مشکل ایجاد شده روی این صنعت را کاهش دهند. به دلیل استفاده از حافظه فلش در تولید حافظه های حالت جامد مانند آنچه در آیفون، آیپد، مک و اپل واچ استفاده می شود، کاهش عرضه توسط این دو تامین کننده بزرگ افزایش تقاضا برای سامسونگ و مایکروسافت را به دنبال خواهد داشت.