از امروز پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر روی نسخه های ویندوز پایان می یابد

از امروز پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر روی نسخه های ویندوز پایان می یابد

پس از ۲۷ سال از انتشار اولین نسخه از مرورگر اینترنت اکسپلورر از امروز پشتیبانی از این مرورگر روی اکثر نسخه های ویندوز پایان خواهد یافت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پس از عمر ۲۷ ساله مرورگر اینترنت اکسپلورر، امروز این مرورگر به پایان عمر خود میرسد و کاربران دیگر نمی توانند از این مرورگر استفاده کنند. همچنین در صورت استفاده از اینترنت اکسپلورر ۱۱ به طور خودکار مرورگر مبتنی ‌بر کرومیوم مایکروسافت اج در صفحه باز خواهد شد.

این در حالی است که یک سال پیش مایکروسافت از پایان پشتیبانی از مرورگر خود خبر داده بود. به طوری که دیگر در ویندوز ۱۱ این مرورگر وجود نداشت. به همین دلیل کاربران دیگر امکان دسترسی به اینترنت اکسپلورر را در نسخه های قدیمی تر ویندوز نخواهند داشت. البته برخی نسخه های خاص و قدیمی ممکن است برای مدتی از این مرورگر پشتیبانی کنند.

مرورگر اینترنت اکسپلورر به مدت ۲۷ سال حاکم دنیای مرورگرها محسوب می شد. اما پس از آن به دلیل مشکلات زیاد با گوگل کروم جایگزین شد و گوگل توانست با مرورگر خود از این حاکم دنیای مرورگرها عبور کند. پس از آن مایکروسافت توسعه مرورگر اج را آغاز کرد. هرچند این مرورگر نیز نتوانست موفقیتهای چندانی کسب کند.

در نهایت نسخه ای از این مرورگر مبتنی ‌بر کرومیوم منتشر شد. البته ویژگی‌های آن مشابه کروم است. با وجود عدم پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر هنوز کسب و کارهای زیادی در سطح جهان از آن استفاده می کنند. اما مایکروسافت برای حل مشکل حالتی را قرار داده است که کاربران بتوانند در مرورگر اج از سرویس های سازگار با اینترنت اکسپلورر استفاده کنند. این حالت نیز تا سال ۲۰۲۹ پشتیبانی خواهد شد.