ارسال هشدار برای دستگاه های ناسازگار با ویندوز 11

ارسال هشدار برای دستگاه های ناسازگار با ویندوز 11

مایکروسافت با ارسال هشدار به کاربران اعلام می کند دستگاه‌های آنها با ویندوز ۱۱ ناسازگار بوده و نباید این سیستم عامل را نصب کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اکتبر سال گذشته مایکروسافت ویندوز ۱۱ را به صورت عمومی عرضه کرد. در آن زمان دستگاه‌های دارای پیش نیاز های مد نظر مایکروسافت نیز معرفی شد. البته با کمک یک تغییر ساده رجیستری نیز می توان سیستم عامل را نصب کرد. اما در صورت نداشتن پیش‌نیازهای لازم روی سیستم نصب شده به صورت خودکار هشدارهایی از برنامه تنظیمات ویندوز برای کاربر ارسال خواهد شد.

به گزارش Mspoweruser در قسمت تنظیمات ویندوز بخشی به نام هشدار وجود دارد که با توجه به پیش نیاز های سیستم پیام های هشدار دهنده را برای کاربران ارسال می کند. این پیام ها نشان می‌دهد حداقل سخت افزار مورد نیاز برای سیستم عامل وجود ندارد. هشدار مورد نظر تنها در صفحه اصلی برنامه تنظیمات مشاهده می شود. پس از کلیک روی این هشدار توضیحاتی درباره عدم پشتیبانی سیستم مورد نظر به کاربر نمایش داده می شود.

در هر صورت اجرای این سیستم عامل روی دستگاهی که از آن پشتیبانی نمی کند موجب خرابی آن نخواهد شد. اما امکان دارد با برخی قابلیت ها ناسازگار بوده و مشکلاتی را برای کاربر ایجاد کند. البته باید توجه داشت که ویندوز ۱۱ تقریباً همان ویندوز ۱۰ است که در ظاهر و رابط کاربری تفاوت دارند.